مشاوره حقوقی رایگان

برای طرح سوال حقوقی جدید بایستی ابتدا وارد سیستم شوید. برای سهولت این امر سیستم ورود و عضویت با شماره موبایل و دریافت کد تائید پیامکی در کمتر از ۱۵ ثانیه انجام می پذیرد. لطفا امتحان کنید.

ملکی

پدر بزرگ بنده سال۷۶ زمین کشاورزی خریده ۱۷۰۰۰ متر مربع و الان خریدار و فروشنده فوت کردن و پسر فروشنده زمین را متر کرده میگه ۱۹۰۰۰ متر مربع آیا میتونه برای ۲۰۰۰ متر شاکی بشه قولنامه دستی هست و مرز بین زمینها آن زمان عریض بوده و الان شخم زدن و به زمینها اضافه و شده و چهار طرف در قولنامه اسم همسایه ها ذکر شده. متشکر

One thought on “ملکی

  1. درباره بروز اضافه مساحت در املاک هنگام معاملات ملکی باید گفت که، طبق ماده ۳۵۵ قانون مدنی اگر یک ملک دارای اندازه سطحی معین و معلوم باشد و در معرض فروش قرار بگیرد و بعد از گذشت مدتی روشن شود که، اندازه آن کمتر از میزانی است که در سند قید شده و فرد هزینه آن را پرداخت نموده است. مشتری و شخص خریدار می تواند نسبت به فسخ قرارداد اقدام نماید و در صورتی که معلوم شود بیشتر از میزان معین شده در سند است، شخص فروشنده حق فسخ قرارداد را خواهد داشت. لازم به ذکر است که این ماده در مواردی کاربرد دارد که، شرط میزان یا متراژ به عنوان تعریف ملک در مقابل قیمت مورد تراضی قرار گرفته باشد. به عنوان مثال اگر در مبایعه نامه ذکر شده باشد که ملک فرد به مساحت ۲۰۰ متر مربع به مبلغ ۸۰۰ میلیون تومان است که در این حالت قیمت هر متر مربع معلوم نشده است و اگر بعدا این مشخص شود که ملک مورد نظر از لحاظ متراژ بیشتر از مقداری است که در قرارداد قید شده است، فروشنده حق فسخ قرارداد را خواهد داشت و اگر برعکس این حالت ثابت شود خریدار نیز قادر به فسخ قرارداد خواهد بود و قانون این حق را برای او در نظر گرفته است.

    موفق باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *