بانوان کشورم

بانوان کشورم

#حقوق_زنان
چند نکته حقوقی به بانوان کشورم در پی تکرار خبر جلوگیری از سفر ایشان توسط همسرانشان و تبعات منفی اجتماعی و فردی این نوع اتفاقات:

1⃣. ما در یک کشوری با قوانینی که پایه و اساس آنها برگرفته از اصولی است که مربوط به سنت و مذهب است زندگی می کنیم. بنابراین مطالعه و مطالبه، به افراد کمک شایانی در حفظ حقوق خود خواهد کرد. چرا که نهادهای مردمی حفظ حقوق زنان یا وجود ندارند یا نقش آنها بسیار کم رنگ می باشد.

2⃣ خانه و خودرو و مهریه و سایر امتیازات مالی آنقدر اهمیت و تاثیر در زندگی مشترک و نیز آینده شما نخواهد داشت بلکه توجه به مبانی فکری یک انتخاب صحیح و توجه دقیق به حقوق انسانی باید جایگزین تضامین مادی گشته و ضامن سعادت افراد گردد.

بانوان کشورم

3⃣ آنچه اهمیت حیاتی دارد حفظ کرامت انسانی شما در مبانی فکری است. که لازمه یک ازدواج موفق و منطبق با استانداردهای زندگی امروزی در قرن بیست و یکم می باشد.

4⃣ از جمله پیشنهاد حقوقی ما آن است که با توجه قوانین عموما یکجانبه موجود که خوشبختانه قابل مصالحه و توافق هستند. برای حفظ کرامت انسانی خود و حقوق برابر، حتما بدون تعهد محضری صریح و بلاعزل در خصوص حق طلاق، حق حضانت، حق سفر، حق کار، حق تحصیل و در صورت لزوم حق سکونت ازدواج نکنید. تا بعدا در شرایط متفاوت سرخورده نشوید.

5⃣ توجه داشته باشید اگر از این حقوق بدیهی و انسانی خود صرف نظر کنید.حتی اگر با روشنفکرترین مرد ایران ازدواج کرده باشید.در صورت بروز اختلاف، دستتان در قوانین فعلی ما به هیچ کس و هیچ جا بند نخواهد بود.

🛑 عاقلانه ازدواج و عاشقانه زندگی کنید.

خانم سمیرا زرگری دلمان با شماست.